Avustralya Hükümeti Garantili Mevduat Mührü

Avustralya Hükümeti, yetkili mevduat kabul eden kurumların (ADI) mevduat sahiplerinin mevduatlarının hükümetin banka mevduat garantisi altında (Genellikle Finansal Talep Planı (FCS olarak da bilinir)) korunduğunu anlamalarına yardımcı olmak için kullanmayı seçebilecekleri kolay bir mühür geliştirmiştir.

Bir finans kurumunun mührü kullanması veya göstermesi gerekmez. Mührü göstermemeyi seçerse, bu, hesabın garanti edilmediği anlamına gelmez.FCS, Avustralya’da bulunan tüm yetkili para yatırma kuruluşlarında (ADI) tutulan mevduatlara uygulanır. Bu, her büyüklükteki bankayı, kredi birliğini ve inşaat toplumlarını içerir.FCS uyarınca Hükümet, hesap sahibi başına (ADI başına) $250.000’a kadar olan depozitoyu garanti eder.İster küçük ister büyük olsun, tüm ADI’ların aynı kapsamlı ihtiyati standartları karşılamaları gerekir ve aynı düzenleyici olan Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu (APRA) tarafından denetlenir.Mühür yeni olmakla birlikte, FCS Ekim 2008’den beri uygulanmaktadır.

ADI’lar için

Kullanım ve stil kılavuzu için yönergeler (PDF 154KB)

Tüketiciler için

Devletin mevduat garantisi hakkında daha fazla bilgi (MoneySmart web sitesi)

Investing in Mutual Funds

Because they are professionally managed and offer diversification with generally a small initial investment, mutual funds can be suitable for most investors.

Your Financial Advisor has the tools to help you choose the right fund or basket of funds to meet your unique goals. Work closely with your Financial Advisor to develop a mutual fund portfolio that’s suitable for your specific situation.

You should carefully consider the investment objectives, risks, charges, and expenses of a mutual fund company before investing in one or more of its mutual funds.